اقامتگاه بوم گردی کندوج تنکابن - مازندران

 • توضیحات
 • اطلاعات
 • قیمت
 • اقامتگاه بومگردی کندوج در روستای چلاسر، شهرستان تنکابن استان مازندران واقع شده است.

  این اقامتگاه در یک باغ مرکبات به مساحت 2 هکتار با زیربنای 180 مترمربعی و تراس هایی رو به جنگل و کوه همواره میزبان طبیعت گردان و گردشگران بسیاری بوده است.

  واژه کندوج از دو واژه کن و دژ، به معنای کنده کاری در دژ و سنگ به جهت ذخیره آذوقه، پناهگاه و زندگی تشکیل شده است.

  که در بخش های جنگلی و شمالی ایران با چوب و گل ساخته می شود. اقامتگاه بومگردی کندوج یک خانه صد ساله است و یک حمام خزینه ای با همان قدمت نیز در کنار این خانه وجود دارد.

  راهنمای محلی برای گشتهای طبیعت گردی و تاریخی در منطقه و آماده کردن غذای محلی نیز از امکانات این اقامتگاه است.

  اقامتگاه دارای 8 باب اتاق سنتی که در طبقه ی دوم قرار گرفته اند، و دارای تعدادی پله است، افراد مسن و گردشگرانی که کودک خردسال به همراه دارند باید به این نکته توجه داشته باشند.

  ظرفیت کلی اسکان و پذیرش این اقامتگاه 12 گردشگر و اقامت همراه با صبحانه ی محلی با محصولات لبنی و ارگانیک همین منطقه خواهد بود.

  لازم به ذکر است تمامی اتاق های این مجموعه 12 متری با ظرفیت اسکان 4 نفر و دارای سرویس کف خواب می باشند.

  از جمله امکانات و خدمات ارائه شده در این خانه ی بومی می توان به پارکینگ غیر مسقف، راهنمای تورهای گردشگری، سیستم های سرمایشی و گرمایشی شامل بخاری هیزمی و تویست، حمام، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی به صورت مشترک اشاره کرد.

  همچنین گردشگران با هماهنگی قبلی با پرسنل این مجموعه می توانند انواع غذا های شمالی و محلی این منطقه نظیر مالابیج یا مالاتا، ناز خاتون، کدوبره مازندران، باقلا وابیج، خورشت سیر انار و ... که با مواد اولیه بومی و ارگانیک، توسط آشپزان ماهر و هنرمند چلاسر تهیه و طبخ می شود، سفارش و سرو نمایند.

  بهترین فصل سفر به اقامتگاه بومگردی کندوج اردیبهشت، شهریور و پاییز است.

  طبیعیت روستا چلاسر، شالیزارها، جنگل های مرتفع، باغات کیوی و مرکبات چلاسر، مزارع چای و گل از دیدنی های طبیعی این روستای زیبا به شمار می رود.

 • استان : مازندران

  شهر : چلاسر

 •  اقامت به همراه صبحانه محلی برای هر نفر 77000 تومان

جاذبه‌های اطراف این اقامتگاه

اقامتگاه‌های مشابه نزدیک